Národní park Teide - Tenerifesurf

Národní park Teide

Pokud jste si mysleli, že pláže a pobřeží oceánu je to jediné čím Vás Tenerife ohromí, tak jste na omylu.
Kdo navštíví Tenerife, měl by se vydat do národního parku Teide. Nejenom samotný výstup na pico del Teide je velký zážitek, ale také krajina kolem ve vás zanechá jistě silný dojem.

Cesta z jihu ostrova

Park teide - cesta z jihuNárodní park Teide (oficiálním názvem Parque Nacional de las Cañadas del Teide) je jedním z největších divů světa. Rozloha parku je 18 900 ha a je zapsán do světového dědictví UNESCO (2007). Výhodou je navíc jeho dostupnost, protože je poměrně blízko Evropským zemím. Na výletě v parku nejspíš zapomenete na pláž a koupání v moři, bude vám to připadat vzdálené víc něž hodinu cesty. V tom je to krásné kouzlo Tenerife, během několika hodin můžete navštívit hned několik "světů".

Celý park je geologický úkaz, který je tvořen různými povrchy a barvami. Sopky, zkamenělé lávové proudy, krátery a všechny chaotické tvary jsou dech-beroucím zážitkem. Pokud navštívíte park na jaře, navíc budete potěšeni vůní rozkvetlých květin.
Dominantou parku je samozřejmě Pico del Teide, která se tyčí uprostřed národního parku. O tom jak dosáhnout jejího vrcholu jsme již psali zde.