Tenerife s dětmi - TENERIFE SURF

Tenerife s dětmi

Family windsurfing

Přemýšlíte kam na windsurfovou/kitovou dovolenou a nechcete trávit v letadle 10 hodin? Navíc kromě nezbytných cajků pro Vaše hobby berete tentokrát i celou rodinu s dětmi? Let na Tenerife je snesitelný i pro malé děti. Nepotřebujete žádné očkování a letenky se dají sehnat za super cenu. Celková doba letu je  4,5 – 5 hodin. U většiny společností je letenka pro dítě do 2 let zdarma. Od jednoho roku má dítě nárok i na vlastní sedačku (nutné nahlásit předem). Většina leteckých přímých spojů z ČR a okolí létá na jižní letiště Tenerife TFS – tzn. letiště blízko větrnému spotu. Sepsali jsme pár stručných rad, jak si zajezdit, uspokojit děti a nenaštvat manželku.

windsurfer

Ubytování

Jednoznačně El Médano a La Tejita. Jinde totiž na ostrově nefouká! Apartmány jsou většinou 1,2,3 ložnicové. Cena se odvíjí samozřejmě od velikosti apartmánu, ale záleží také na lokalitě. U většiny apartmánů lze zajistit dětskou postýlku nebo je již součástí vybavení.

Z jihu se dostanete pohodlně na výlety autem po dálnici. Dálnice se neplatí. Jih je oblíbený zejména pro slunné počasí, prší tady velmi zřídka. Proto je jih mnohem méně zelený než sever ostrova.  Na celém pobřeží ostrova jsou nádherná místa. Některá jsou více turistická a komerční a některá mají kouzlo menších rybářských vesniček. El Médano je skvělý kompromis.

 

El Médano

Ani velké ani malé městečko, všude dojdete pěšky. Dlouhé písečné pláže, kavárny, restaurace, na náměstí dětské hřiště, dobrý přístup do vody. Ubytování je nutné rezervovat dopředu – právě kvůli své atmosféře větší surfařské vesničky a dobrému poměru místní/turisté, je El Medano velmi žádaná lokalita po celý rok. Na městské pláži si děti vyhrají na bodyboardu i surfovém prkně a ty menší s bábovkami na písku. El Medano má široké písečné pláže v centru, které navazují na windsurfovou a kitesurfovou pláž. Než Vaše drahá polovička postaví s dětmi hrad z písku, stihnete „session“ na vodě a už jste zase zpátky u nich. Až budou obědvat v restauraci na promenádě, bez svlékání neoprenu se k nim můžete přidat a přitom stále uvidíte na své vybavení na pláži. Ráno před ježděním můžete vyrazit pěšky na Montana Roja. Což vyžaduje jen trochu času a pevnou obuv. Výšlap není technicky náročný a s dětmi bude trvat cca 1 hodinu. Ze shora je nádherný výhled na celé El Medano a z druhé strany na pláž La Tejita. I když by se mohl zdát vítr pro nesurfující členy otravný, v létě vytváří velmi příjemné počasí s maximálními teplotami do 30-ti stupňů.

Vzdálenost od hlavního města Santa Cruz 45-60min. autem.Vzdálenost do Los Cristianos atrakce Siam park aj. 10 -15 min. autem.

Tenerife-pláž

Los Cristianos/Las Americas  

Oblast na jihu ostrova označená v mapě Los Cristianos, Las Americas, Costa Adeje je vlastně pobřeží lemované hotely, restauracemi, bary a mnoha možnostmi vyžití. I zde jsou krásné písčité pláže i pláže kamenité. Pro dospělé je zde i bohaté noční vyžití – živá hudba v restauracích a mnoho barů (pro případ, že už máte děti velké nebo berete na hlídání babičku). Vzdálenost od hlavního města Santa Cruz cca 60min autem. Vzdálenost od El Médana 15 min autem.

Pokud budete chtít trávit vánoční svátky s dětmi na jihu Tenerife, doporučujeme rezervovat vhodné ubytování minimálně s půlročním předstihem

 

Auto? Rozhodně ano.

Místní veřejná doprava sice existuje, ale funguje způsobem „uvidíme jak to vyjde“ nebo chcete-li po kanársku „maňana style“. Uvidíte mnoho zelených autobusů a také mnoho lidí čekajících na zastávkách. Zato silnice/dálnice jsou tady na velmi dobré úrovni. Dálnice se neplatí a většinu ostrova přejedete rychle a pohodlně. Benzín stojí kolem 0,9 Eur/litr, tedy levnější než v ČR.

Auto můžete zapůjčit hned na letišti po příletu. Doporučujeme, však zamluvení předem online. Na místě bez zamluvení by cena mohla být mnohem vyšší. Ceny v letní a zimní sezóně se liší, přičemž ta zimní je považována za hlavní, tedy ceny jsou o něco výš od prosince do jara. Během letních měsíců lze zapůjčit auto za 75 Eur/týden.

 

Která půjčovna?

Dejte si pozor na velké rozdíly mezi půjčovnami. Ujistěte se, že ceny na internetu jsou konečné a zahrnují pojištění. Některé mají v ceně i druhého řidiče, dětskou autosedačku a nevyžadují kreditní kartu se zůstatkem. Naopak, jiné Vám zapůjčí auto pouze na kreditní kartu (ne debetní!), kde Vám zablokují až 900 Eur po dobu zapůjčení vozu. Není problém zapůjčit i větší auto, kam naskládáte početnější rodinku i s dětskými přepravními prostředky. Při rezervaci si dejte pozor na výběr letiště. Tenerife má dvě letiště – Tenerife TFS (jih) a Tenerife TFN (sever).

Ověřené půjčovny:   AutoReisen Car Hire nebo Pluscar Tenerife

 

 

 10 tipů, co dělat s dětmi na Tenerife

 

Loro Parque

Užitečné informace o Loro parku na našem webu zde nebo na webu Loro parku.

Lago Martianez

Uměle vytvořená laguna s jezírky se slanou vodou. Lokalita Puerto de la Cruz. Vstupné dospělý 5,50Eur, děti do 10ti let 2,50 Eur.

Siampark

Info o zábavném vodním parku v českém jazyce na našem webu zde nebo oficiální web Siamparku.

Monkey Park

Park s opičkami v Los Cristianos. Více informací zde.

Surfování

Přihlaste své děti do surfové školy, uvidíte, jak je to bude bavit. Ceny lekcí a vybavení zde.

Pláž

Výpis oblíbených pláží na našem webu zde.

Submarine Safari

Ponorka Vás vezme na exkurzi 30 metrů pod hladinu. Online rezervace – 15% sleva. Více info na webu.

Pozorování velryb a delfínů

Sledování velryb a delfínů ve volné přírodě z pirátské lodi je sen každého dítěte. V ceně je strava i nápoje. Více zde.

Aguilas Jungle Park

Krásná zoologická zahrada, 20 min. jízdy autem z El Medana. Více zde.

Parque Taoro

Botanický park plný tropických a subtropických rostlin. Lokalita Puerto de la Cruz.

Národní park Teide

Více o výletě do národního parku Teide na našem webu zde.

 

Ať už přemýšlíte o dovolené na Tenerife s dětmi nebo bez dětí a potřebujete radu, neváhejte nám napsat na info@tenerifesurf.cz 🙂