Tenerifesurf | Windsurfing

Windsurfing

Windsurfing je na Kanárských ostrovech sport číslo 1. Tisíce windsurfařů navštíví během roku nejen Tenerife, aby za stabilního větru sjíždeli vlny, trénovali rychlost na slalomových prknech nebo zdokonalovali své freestyle triky na rovné vodě. Díky přímým letům z Prahy, Vídně, Mnichova nebo Katovic a Krakowa, můžete být na svém oblíbeném spotu za pár hodin. Vybavení na windsurfing si můžete zabalit s sebou nebo využijte místních půjčoven, které nabízí vybavení všech předních značek. 

 

Windsurfové půjčovny a školy v El Médano (Tenerife)

TENERIFE WINDSURF SOLUTION (TWS) 

DUOTONE PRO CENTER TENERIFE

OCEAN CALLING WINDSURF 

 

Windsurfové spoty na Tenerife

 

Tenerife vyniká jednoznačně v množství windsurfových spotů na kilometr. Většina oblíbených míst pro windsurfing se nachází kolem městečka El Medano. Z toho El Cabezo a El Medano bay jsou přímo městské spoty. Místní lidé nazývají El Medano spíše vesnicí, ale najdete tady vše, co potřebujete. Hlavní promenáda je lemována restauracemi i kavárnami. Během surfování se můžete občerstvit, aniž byste se přemisťovali daleko nebo svlékali neopren. 

WAVE RIDING

vlnový spot

Místo pro milovníky vysokých skoků a sjíždění vln. Každý rok se na EL Cabezu konají závody PWA. Ale i když zrovna závody nejsou, jezdci kteří vyráží na EL Cabezo, nejsou žádní amatéři.

FREERIDE

slalom, freeride, wave

El Medano bay potěší skoro všechny windsurfaře. Místo jako je tohle je idální pro discplíny slalom, freeride i wave. Pokud si ještě netroufáte do vln na El Cabezo, potrénujte napřed na menších vlnách v El Medanu.

 

FREESTYLE

rovná voda

Pokud preferujete hladkou vodu a rádi byste se naučili nové triky, potom vyrazte na spot La Tejita. Vítr se zrychluje kolem hory Montaňa Roja, která zároveň kryje spot před vlnami. Pláž je dlouhá a široká a zejména oblíbená nudisty.

 

PWA

Sestřih z PWA tour - El Cabezo 2015

Každý rok se na El Cabezu jede PWA tour disciplína vlny. Podívejte se na krátký sestřih z finálove závodu v srpnu 2015.