Tenerife na krátko i na delší dobu ... - TENERIFE SURF

Tenerife na krátko i na delší dobu …

Odpovědi na nejčastější dotazy

Tenerife rady

 • Ať už jedete na Tenerife na kratší nebo delší dobu, doporučujeme navštívit hlavně všechna místa, kde je vstup zdarma – ta jsou zpravidla nejlepší. 
 • Internet - pokud se během dovolené bez wifi neobejdete (např.kvůli práci), hledejte apartmány, kde nabízejí wifi. Internet nebývá standardní výbavou apartmánů. Pokud není uvedeno v popisu, raději se zeptejte. Wifi je běžně ve všech kavárnách a restauracích. Jestli plánujete zůstat déle a čeká Vás vyřízení a zapojení Wifi doma, připravte se na velkou zkoušku (o to větší zkouška to bude, jestli nemluvíte španělsky) + poplatek 40-50 Eur/měsíc. (pro zřízení wifi je nutné mít místní bankovní účet a NIE (číslo přidělené cizineckou policicií), nebo rezidentskou kartu ) 
 • Letenky z Prahy od společnosti Smartwings nebudou levnější – čím dřív koupíte, tím levněji je máte. Ryanair mění cenu letenek v závislosti na poptávce a volných místech, může tedy s blížícím odletem růst i klesat. 
 • Tenerife má dvě letiště. Jedno je na jihu a druhé v severní části ostrova. Přímé lety z ČR létají pouze na jižní letiště. Vzdálenost mezi oběma letišti je cca 45min jízdy autem. 
 • Dálnice není na Tenerife zpoplatněna.
 • Autopůjčovna je jedno z nejčastějších témat, kvůli kterému nám píšete. Na Tenerife je víc těch dobrých, přesto buďte při výběru opatrní. Jestli se Vám zdá při online rezervaci cena u některé půjčovny mnohem nižší než u ostatních, připravte se, že při vyzvednutí auta budete nejspíš požádáni o poplatek mezi 100-200 Eur. Jsou to výlohy na pojištění a podobné skryté poplatky. U některých požadují zastavení částky kolem 1000 Eur z Vaší kreditní karty (specialisté na toto jednání jsou Hertz a Goldcar). Bez rezervace předem je velmi malá pravděpodobnost zapůjčení auta na místě. Pokud Vám auto přeci jen půjčí, bude to za mnohem vyšší cenu než s rezervací předem. Rezervace online je zdarma, lze měnit i bezplatně zrušit. Pamatujte, slušná společnost nemá žádné skryté poplatky, obvykle mají v ceně alespoň dva řidiče, dětskou autosedačku a stačí jim debetní karta. (slušné půjčovny jsou např. Cicar, Autoreisen, Orcar, Pluscar)  

tenerife-pocasi

Denní a noční teploty na Tenerife po celý rok

 

 

 • Časový posun je - 1 hod oproti České republice. Doba přímého letu z Prahy, Brna, Vídně nebo Mnichova trvá kolem 4,5 hod. 
 • Většina těch, o kterých se domníváte, že jsou typičtí místňáci, jsou Italové. Kromě nich jsou na ostrově lidé ze všech koutů světa. Během své dovolené nejspíš "pravého místňáka" ani nepotkáte. 
 • Až budete na Tenerife přistávat, uvidíte z letadla velké béžové oplachtěné plochy. Pod tímto oplachtěním se pěstují banány a zelenina.(a teď budete moct poučit ostatní v letadle 😉 )  
 • Po vyřízení patřičných papírů máte nárok na výrazné slevy na dopravu trajektem mezi ostrovy i na pevninu (v rámci Španělska) a také na vnitrostátní lety. Stojí za vyřízení i při návštěvě kratší než 3 měsíce.  
 • Co je to NIE? NIE je číslo, které Vám přidělí na policii (za poplatek cca 10 Eur) . Bez tohoto čísla si nezřídíte účet ani Wifi ani nedostane práci. Pro vyřízení potřebujete pas a adresu pobytu. 
 • Chcete se přestěhovat na Tenerife? Hledat práci a ubytování před příjezdem – nemá příliš smysl. Na obojí je dobré být ve správný čas na správném místě. 
 • Slunce svítí na Tenerife více dní než na většině místech na světě. Proto je právě tento ostrov tak oblíbený v zimě, kdy ve zbytku Evropy sněží, prší a teploty se drží velmi nízko. Samozřejmě, že i tady počasí závisí na ročním období a také na konkrétních místech, která budete navštěvovat. Na jihu je nejtepleji a neslunněji. Západní část ostrova počasím velmi podobná. Sever je obvykle také teplý, ale je zde mnohem vyšší pravděpodobnost výskytu mraků a deště. Čím blíž pojedete k národnímu parku Teide, uprostřed něhož nejvyšší vrchol vulkanické původu ve Španělsku - El Teide, tím více narazíte na proměnlivé počasí. Ve vyšší nadmořské výšce se vzduch ochlazuje a někdy v horách dokonce sněží, zatímco na pobřeží je stále slunečno. Oceán má celoročně mezi 19-24°C. 
 • Česká Plzeň je k dostání v Lidlu – plechovka 0,5l za 0,99 Eur. Nakupovat můžete v supermarketech, na trzích nebo v menších obchůdcích. K dostání jsou všechny druhy potravin i pro lidi s bezlepkovou dietou. Ceny v obchodech jsou podobné jako v ČR, něco je trochu dražší a něco levnější. 

 

Tenerife želva

La Caleta - šnorchlování s mořskými želvami

 

 • Živočichové k vidění v oceánu – mořské želvy, delfíni, velryby. 
 • Výletujte! Tenerife je rozmanitý ostrov, který má co nabídnout všem s kladným vztahem k přírodě. Jestli se chystáte přijet jen na 7-10 dní, udělejte si plán. Sami potom uvidíte, že byste potřebovali minimálně měsíc, abyste Tenerife trochu poznali, tak ať aspoň stihnete to, co Vás láká nejvíce.
 • Je Tenerife vhodné pro děti? Určitě ano. Jen je nezapomeňte chránit před sluncem. ( i sebe) 
 • Jsou na ostrově služby v českém jazyce? Jsme schopni Vás spojit s česky mluvící realitní agentkou, golfovým trenérem, instruktorkou pilates, instruktorem windsurfingu, překladateli, učitelem španělštiny, fitness trenérkou, programátory a webovými designéry, fotografem, instruktorem potápění, zajístíme hlidání dětí i ubytování, rezervujeme Vám hotel i startovní časy na golfových hřištích . Dále jsou tady i české restaurace jako např. Orange Café - kde si zaručeně pochutnáte!
 • Nejoblíbenější sporty na Tenerife. Díky počasí je Tenerife ideálním místem pro většinu sportů, které se provozují venku nebo na vodě (pod vodou). Nejčastěji sem lidé jezdí aby v zimních měsících provozovali horolezectví, windsurfing, kitesurfing, golf, cyklistiku, paragliding, potápění atd. 

 

Pokud jste nenašli odpověď na Vaše otázky ohledně Tenerife, napište nám a pokud budeme znát odpověď, rádi Vám ji prozradíme 🙂