Jóga+Surf pobyty na Tenerife - TENERIFE SURF

Jóga+Surf pobyty na Tenerife

Ostrov Tenerife je rájem všech sportovců. Na jednom “malém” ostrově najdete skály na lezení, vlny na surfování, vítr na windsurfing a kitesurfing, rozmanité cesty pro cyklisty i několik golfových hřišť pro golfisty a mnohem více. Především je to celoročně příjemné počasí s mnoha slunečnými dny, které láká turisty k návštěvě Kanárských ostrovů.

Mezi TOP sporty, kvůli kterým lidé jezdí na Tenerife patří i jóga. My nejsme pozadu a spolupracujeme s českou instruktorkou jógy Michaelou, abychom vám zprostředkovali nezapomenutelné sportovní zážitky. Kdo jednou zkusí praktikovat jógu na čerstvém vzduchu za zvuku oceánu, těžko se mu vrací zpět do klimatizovaného studia.

_DSC3583O józe.. Pro ty, kteří zatím nemají jógu na seznamu svých oblíbených aktivit, nebo se jí možná bojí.. Jóga není o stavění se na hlavu nebo o tom, strčit si za hlavu nohy. Jóga je o cestě do těchto pozic (u druhé uvedené může cesta trvat celý život ☺). Jóga je o tom, naučit se poslouchat své tělo a spolupracovat s ním. Je o tom být svým vlastním lékařem, umět vychutnávat okamžik teď a tady, objevovat své lepší já. 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2ed

Jóga je skvělým doplňkem k surfování, horolezení i dalším sportům, při kterých namáháme svaly. Svaly při sportu sílí, pokud je ale neprotáhneme, také se zkracují.  Všichni známe ten pocit, kdy se vrháme sportovat bez řádného protažení. Při nejlepším, z toho vyjdeme s namoženým svalem. Při Pozdravu slunce a  všech různých Chaturangách a Bhujanhgasanach (aka pozice kobry) si můžeme krásně vylepšit techniku surfování.

 

Jóga + Surf patří k sobě, je to pár budoucnosti.

 

Jóga na Tenerife..
Jógu praktikujeme na terasách apartmánů nebo na pláži pří západu a východu slunce. Máte možnost si zkusit acro jógu s partnerem nebo jógu na stand up paddle boardu přímo na oceánu. Při pohupování na vlnkách zapojíte pánevní dno a střed těla. A bonus? To balancování je vždycky i trochu sranda (zvlášť pro ty, kterým nevadí spadnout do vody) a super relax v jednom.

 

_DSC5297_001Meditace

Součástí jógy je meditace, pro kterou je Tenerife ideálním místem. Na ostrově se nachází největší hora vulkanického původu ve Španělsku - Pico de Teide (3 718 m.n.m.) Díky spícímu vulkánu je na ostrově cítit energie, která pomáhá prohloubit účinky meditace. Jedno z nejlepších míst pro meditaci je Národní park Teide v blízkosti sopky. Ticho a klid kolem kráteru vám pomůže najít cestu do sebe samých, ponořit se do vlastního ticha.Velký zážitek z meditace můžete prožít na zmíněných Stand up paddle boardech. Relax při pohupování na vlnách za zvuku oceánu opravdu doporučujeme.

 

Jóga a surf pobyt

V poslední době velmi moderní jóga+surf pobyty pro vás už více něž rok zařizujeme i my. Sami se můžete rozhodnout, na kolik využijete našich služeb. Nabízíme ubytování, lekce jógy a lekce surfování (nebo windsurfing) a to vše s českými instruktory. Můžete se přihlásit na jeden z retreatů, kdy je o vás postaráno od příletu po odlet, ale můžete také přijet individuálně a lekce si s námi domlouvat podle chuti a času. Neváhejte nás oslovit s vlastní představou o tom, jak by váš pobyt měl vypadat.

Lucka na surfu

Kdo se postará o vaše jógové a surfové pokroky.. 

Naše zkušená instruktorka Míša vás bude provázet jógou a instruktor Tomáš surfováním nebo windsurfováním. 

Míša vyučuje jógu na Tenerife více než rok. Její hodiny nejsou nikdy stejné. Nejen, že vás vždy krásně protáhne, ale pokaždé vás donutí i trochu překročit vlastní hranice ☺Jedná se o styl Vinyasa flow jóga a jak už název vypovídá, celou lekcí „proplujete“ na vlně dechu a hudby. V jejích lekcích najdete i prvky stylu Budokon – jedná se o mix bojového umění a tance. Zní to zajímavě, ne?  Přijeďte a vyzkoušejte! Lekce jsou otevřené pokročilým jogínům, ale i těm, kteří si na jógamatku chystají stoupnout úplně poprvé. Na konci lekce si vychutnáte slastnou Savanasu, pozici mrtvoly, kde na Vás Míša sáhne svýma rukama zkušené masérky a zároveň Vás provoní aroma olejíčkem. Podle toho, jestli lekce probíhá ráno anebo večer, se buď dostaví příval energie nebo naopak budete spát jako miminko.

Rádi byste přijeli s dětmi? Bez problému, vymyslíme program i pro ně. Míša a Tom se postarají i o vaše ratolesti. Zatímco vy si budete užívat na vlnách, děti budou rozvíjet svou kreativitu při józe. A děti od 7 let se mohou účastnit i lekcí surfování.

Těšíme se na vás. Namasté

Tenerifesurf a Funkyoga