Jak probíhalo PWA na Tenerife - Windsurfing

PWA World tour Tenerife – wave 2015

Každoroční konání závodů PWA potvrzuje pozici Tenerife na žebříčku Top světových spotů. Na ostrově Tenerife se soutěží na přelomu července a srpna v disciplíně wave (vlny). Domácí spot El Cabezo se na pár dní promění v arénu plnou špiček windsurfingu. Na vodě můžete vidět asi tu nejzajímavější show, kterou vám může windsurfing nabídnout. Jezdci předvádí triky tipu dvojité salta vpřed i vzad a sjíždí několikametrové vlny.

IMG_8899

 

PWA WORLD CUP závody na vlnách

ProfessionalWindsurfersAssociation

El Cabezo 3. - 9. srpna 2015

 

Letošní pohár začal v pondělí 3.8.2015 ale první odjetá kola se uskutečnila až včera (5.8.2015) v podvečer. Rozhodčí čekali na ideální vítr a na vlny, které na El Cabezu přichází s přílivem. Kolem páte hodiny odstartovali single eliminaci v kategorii žen. Tu vyhrála Iballa Ruano Moreno a jako druhá se umístila Steffi Wahl. O dalším průběhu závodu vám zase napíšeme.

Více než týden před závody už někteří jezdci trénovali ve vlnách a my jsme byli u toho. Přinášíme několik fotek z El Cabeza, kde jsme měli možnost vidět hvězdy jako je Ricardo Campello (Venezuela), Marciliio Browne (Brazílie), Jaeger Stone (Australie) a další.

 

 

GALERIE - Trénink El Cabezo