Jak probíhal celý závod PWA na Tenerife - TENERIFE SURF

Jak probíhal celý závod PWA na Tenerife

06V uplynulém týdnu byla na El Cabezu výjimečná atmosféra díky probíhajícímu závodu PWA v disciplíně wave (vlny).  Letos se na rozdíl od jiných ročníků mohlo zapsat na startovní listinu pouze 32 jezdců.  Omezený počet vyselektoval ty nejlepší z nejlepších a to slibavalo velmi dobrou podívanou během všech kol závodu.

První dva dny nebyly podmínky úplně ideální a začátek závodu se odkládal. Třetí den odstartovali ženy a odjela se v jejich kategorii celá single eliminace, jejíž vítězkou se stala Daida Moreno.

Čtvrtý den vítr nabral na síle a vlny se vrátily na Cabezo. Na řadu přišla single eliminace mužů a bylo se na co dívat. V tento den měli výhodu spíš lehčí jezdci. "Velikán" Philip Koster skončil na pátém místě, z vln nejvíc vytěžil Jaeger Stone. O jeho skvělých výkonech se během soutěže neustále mluvilo.

Po pátém dnu bylo pořadí následující: J.Stone, V.Fernandez, A. Mussolini, R. Campello, P.Koster, M.Browne. Rozjetá double eliminace žen se v pátém dnu nedojela a přesunula se do dalšího dne.

Šestý den přišel na cabezo doslova masakr. Na ženskou double eliminaci vůbec nedošlo kvůli těžkým podmínkám. Vítr měl v průměru 40 uzlů a v nárazech 52 uzlů. Začala tedy double eliminace mužů a s ní i nejlepší podíváná. Hardcore podmínky vyhovovaly především P. Kosterovi, který v celkovém pořadí přeskočil Mussoliniho i Campella a postoupil mezi tři nejlepší.

Finálová kola se téměř za stejných větrných podmínek odjížděla v poslední, sedmý den. První do heatu nastoupil V. Fernandez proti P. Kosterovi ale zatím se rozhodovalo jen o tom, kdo postoupí dál a rozdá si to s J. Stonem. Byl to vyrovnaný souboj a jen o pár bodů postoupil V. Fernandez.

Výsledky double eliminace mužů - Tenerife PWA World Cup:

1. Victor Fernández (Fanatic / North / MFC)

2. Jaeger Stone (Starboard / Severne)

3. Philip Köster (Starboard / Severne / Maui Ultra Fins)

4. Ricardo Campello (Patrik / Point-7 / MFC)

Ve velkém finále se potkali Jaeger Stone a Victor Fernandez. Jaegrovi štěstí nepřálo a hned při prvním vysokém backloopu zlomil prkno na dvě půlky. Philip Koster, který ještě nesvlékl neopren ani vteřinu neváhal, na pláži našel Jaegrovo náhradní vybavení a vyrazil s ním na vodu. (Jezdci mají většinou připravené 3 komplety - prkno+plachta na břehu) Když se na novém kompletu J. Stone znovu rozjel, už na V.Fernandeze ztrácel a vítěz byl docela jasný. V. Fernandez vyhrál double eliminaci můžů.

Následovalo super finále, kde se tito dva opět utkali J.Stone jako vítěz single eliminace a V. Fernandez jako vítěz double eliminace. Poslední heat závodu znovu mezi těmito dvěma jezdci. Tahle bitva byla opravdu napínavá, protože výkony obou byly velmi vyrovnané. Jaeger Stone v tomto heatu potvrdil, že je ve skvělé formě ale na rozjetého Fernandeze to tentokrát nestačilo. Victor Fernandez se tedy stal vítězem na Tenerife pro rok 2015.

Poté se dojížděla double eliminace žen, kterou vyhrála Iballa Ruano Moreno a stala se tak celkovou vítězkou v ženské kategorii. Na druhém místě skončila její sestra a dvojče Daida Moreno.

Rozhodčí závod komentovali tak, že za posledních 5 let, kdy se na Tenerife konají závody, byl ten letošní nejvyrovnanější. Nebylo prý vůbec snadné vybrat toho správného postupujícího do dalších kol. Nejen jezdci z TOP 10 předváděli velmi vysoké skoky.

Jako každý rok se i letos na závěr konala Tow-in show v Siam parku. Jezdci jsou tam roztahováni vodním skůtrem proti velké umělé vlně. Aréna byla plná, atmosféra výborná a jezdci se hecovali ke skvělé show. Tým Tenerifesurf byl pozván přímo od účastníka závodu Ricarda Campella. Ricardo se stal zaslouženě vítězem na umělé vlně v Siam Parku.

GALERIE ze závodů