Surfování na Tenerife

Surfování na Tenerife

Ostrov nabízí téměř všechny typy vln během celého roku. Rozdělíme- li ostrov z pohledu surfaře, pak to bude na jižní a severní oblast.

Jižní

Playa Las Americas a Los Cristianos, nejoblíbenější a nejježděnější spot. (také nejvíce turistický). El Cabézo (v El Médanu), Punta Blanca - pro pokročilé (u Puerta Santiaga) a El Poris. 

 

Severní

Nejpopulárnější spoty severní oblasti jsou blízko Puerto de la Cruz, Bajamar a Benijo. Severní část je mnohem klidnější a méně turistická. Co mají obě oblasti společné jsou skalnaté reefy, přes které se dělají pěkné vlny. Nejlépe to funguje při přílivu. Tenerife má vulkanický původ a charakteriským znakem jsou pláže s tmavým až černým pískem. Je to neobvyklé a zajímavé, ale jestli hledáte karibský ráj s bílým pískem.. mohlo by Vás to zklamat.

 

Největší vlny od října do února

Od října do února jsou v severní části ostrova silné vlny. V té době je na severu mnoho ideálních spotů pro zkušené surfaře. I tak se tam ale najdou dobrá místa pro začátečníky. Možná si během těchto měsíců lépe vyberete svůj vlnový spot na jihu ostrova. Jih je od října do února dobrou volbou pro všechny typy surfařů - od začátečníka po pokročilého jezdce. Během zimy se stává, že silné vlny stáhnou písek z pláží a ty potom vypadají skalnatěji, než ve skutečnosti jsou. Písek se jen posune více do vody, což vytváří pro surfaře příjemnější dno ve vodě blízko pláže. V létě se potom písek na pláže vrací.

 

SURFOVÉ KURZY NA TENERIFE V ČESKÉM JAZYCE  

+34 616 44 39 80, info@tenerifesurf.cz 

fullsizeoutput_211Pro více info o kurzech surfování na Tenerife klikněte zde